Anasayfa Dizi HAKAN:MUHAFIZ İNCELEMESİ !

HAKAN:MUHAFIZ İNCELEMESİ !

252
0

Hakan: Muhafız dizisini incelemeye başlayalım.

Dizi öncelikle Marvel türünde bir kahraman filmi olmadığını belirtelim.Dizinin fantastikliği daha çok Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisindeki fantastik havaya daha çok benziyor.Hatta bazı öğeleri başka filmlerden esinlenmiş gibi gözüküyor bunlarada değineceğiz.

Dizide Ölümsüzler adlı bir takım var ve İstanbulu bu ölümsüzlerden korumaya çalışıyorlar.İstanbulu bu ölümsüzlerden korumaya yemin etmiş de ölümsüz var. Bu muhafızlık nesilden nesile ve babadan oğula geçen bir ünvan hatta bir güç diyebiliriz.

Fakat bu gücü çok eskilere ait olan bir gömlekten alıyor.Sadece gömlekle kalmayıp işin içinde bir yüzük ve birde hançer bulunuyor.Bu yüzük ölümsüzleri gördüğünde parlıyor ve hançer ise ölümsüzler öldürebilecek tek silah.

hakan-muhafız

Başrol oyuncumuz ise çok yakından tanıdığımız Çağatay Ulusoy yani Muhafiz.Fakat muhafızın hiçbir şeyden haberi yok neyin içine düştüğünü ise bir gün içinde ansızın öğreniyor ve tabi bunuda sindirmesi biraz zor oluyor.

Dizi biraz aceleye getirilmiş gibi gözüküyor daha uzun süreli ve ince ince çekilseydi daha iyi olablilrdi.Dizi konu olarak diğer bölümlere hemen geçme isteği uyandırıyor ve buda benim çok hoşuma gitti.

Yukarda bahsettiğim hangi filmlerden esindiği konusuna değinelim.

Dizide ki hançer,yüzük,gömlek sanki Harry Potter Ölüm Yadigarlarını andırıyor gibi.

Dizi ayrıca eski tarihimiz ve İstanbulun turistik yerlerini de göstererek turizm açısındanda çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Daha önce Osmanlı tarihiyle ilgili bir çalışma izlemedik Muhafız dizimizde ki fantastiklik osmanlıyla harmanlanarak çok güzel bir yapıt oluşturmuş.

Dizi fantastik sektöre atılmamız için çok güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Netflix beren saatle fantastik bir projeye daha girişeceğini duyurmuştu böyle proejelerin devamının gelmesi dileğiyle.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz